Update articol:

Citi dezminte că birourile sale au fost atacate, în Orientul Mijlociu: “Citi continuă să deservească clienții din Emiratele Arabe Unite și Bahrain fără întrerupere”

Citi dezminte că birourile sale au fost atacate, în Orientul Mijlociu: “Citi continuă să deservească clienții din Emiratele Arabe Unite și Bahrain fără întrerupere”
 - poza 1

Citi continuă să deservească clienții din Emiratele Arabe Unite și Bahrain fără întrerupere, a transmis banca, dezmințind faptul că birourile sale au fost atacate.

Citi a transmis: “Am observat că circulă informații false despre operațiunile noastre din Orientul Mijlociu. Rapoartele privind pagubele aduse birourilor și sucursalelor Citi sunt false.

Citi continuă să deservească clienții din Emiratele Arabe Unite și Bahrain fără întrerupere. Decizia de a evacua trei dintre clădirile noastre și de a închide temporar unele sucursale din Emiratele Arabe Unite este în concordanță cu angajamentul nostru de a prioritiza siguranța colegilor noștri. Toți colegii sunt în siguranță și suntem în continuare alături de clienții noștri.
Citi menține o prezență neîntreruptă în regiune de peste șase decenii, recunoscând importanța acesteia pentru rețeaua noastră globală. Avem încredere în reziliența economiilor regionale, precum și în eficiența și agilitatea ​băncii ca răspuns la situație. Ca partener de încredere, ne valorificăm experiența globală pentru a sprijini reziliența operațională a clienților pe parcursul acestor vremuri fără precedent.”
BVB | Știri BVB
Premier Energy PLC (PE) (08/05/2026)

Convocare AGA din data de 10.06.2026

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. (H2O) (08/05/2026)

Comunicat referitor la informatiile aparute in spatiul public

ROPHARMA SA (RPH) (08/05/2026)

Modificare calendar financiar 2026

S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A. (TGN) (08/05/2026)

Completare Convocare AGAO 26/27.05.2026